Vítejte na našem webu

KČT ve Svitavách vám představuje svoji činnost v současnosti, aktuální události, ale také se můžete podívat na něco z historie svitavské turistiky.

V rubrice O NÁS se o historii dočtete. Ale také je tam umístěna fotogalerie, která představuje KRONIKU vedenou od roku 1976 do roku 1983. Podívejte se. Stojí to za to.

Naše akce

21.03.2010 22:03

Dubnové posezení - 22. dubna

Budeme pálit čarodějnice. Ne tak docela. Ale sejdeme se u ohně (pokud nám to počasí dovolí) v zahradě Nadace Josefa Plívy. Něco na opékání si každý zajistí sám. Bude-li nepříznivé počasí, tak se sejdeme v budově Nadace.

21.03.2010 22:00

Javoříčko, Bouzov

Autokarový zájezd na Bouzov a Javoříčko se z původního termínu 15. května překládá na 22. května. Přihlášky se budou přijímat na dubnové schůzi.

21.03.2010 21:57

Křemešník

Autokarový zájezd na Křemešník bude se konat v sobotu 17. dubna 2010. Autobus je již naplněn, takže další zájemce nemůže vzít. Přesnější informace budou uveřejněny později.

07.03.2010 21:09

Zahájení turistické sezóny

se koná 20. března v Ústí nad orlicí. Odjezd vlakem ze Svitav je v 7.49 hod. Podívej se na pozvánku

22.01.2010 18:30

MEMORIÁL J. HAMERNÍKA

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ Svitavy   ZVE SVÉ ČLENY I DALŠÍ PŘÍZNIVCE PĚŠÍ TURISTIKY K ÚČASTI NA AKCI:   MEMORIÁL J. HAMERNÍKA   V SOBOTU 6. ÚNORA 2010 ODJEZD VLAKEM DO BOROVÉ V 8.21 HOD. Z NÁDRAŽÍ, V 8.25 HOD. Z VLAKOVÉ ZASTÁVKY

Co všechno připravujeme

Autokarové zájezdy

Autokarové zájezdy připravujeme vždy tak, aby se jich mohli zúčastnit všichni: zdatní turisté: trasy kolem 20 km středně zdatní: trasy kolem 10 km i ti, kterým to moc nechodí: krátké vycházky a přejezdy autobusem Na zájezdy zveme členy KČT a volná místa nabízíme veřejnosti.

Sobotní výšlapy

Každou sobotu ať prší, mrzne nebo svítí slunce se vydáváme na krátké nebo delší vycházky či výlety. Někdy jdeme jen v okolí města, jindy jedeme vlakem nebo autobusem do blízkého okolí nebo do vzdálenějších zajímavých míst. Kdo přijde ten s námi jede nebo jen jde.

Cykloturistické výlety

Výlety na celý den v délce asi 60 km. Jsou určeny pro turisty a ne vrcholové sportovce. I těch se můžete zůčastnit.

Pobyty na víkend

Do zajímavých míst s turistickými vycházkami či delšími trasami

Další akce

jako je Memoriál svitavských turistů, Tajný výlet a pod.