Memoriál svitavských turistů

pořádá

MEMORIÁL

SVITAVSKÝCH TURISTŮ 2019

věnovaný vzpomínce na naše přátele, členy KČT,

kteří již nejsou mezi námi.

Letos nás opustili:

Helena VONDRÁČKOVÁ

Helena FOCHLEROVÁ

Petr PRAŽÁK

koná se:   v sobotu 2. listopadu 2019

Odjezd ze Svitav: 8.03 hod do Židenic

Přestup na BUS č. 201 : odjezd 9.13 a příjezd do Jedovnic 9.58

Odjezd zpět z Blanska: rychlík v 13.15, 15.15, 17.15, 19.15

Popis trasy:

Pěší turistika. Trasa je vedena v lehce zvlněném terénu po lesních zpevněných cestách Mendlovy univerzity v Brně.

Vystřídáme 3 barvy turistického značení:

Z Jedovnic vyrazíme po zelené tur. značce přes Rudické propadání, Rudický větrný mlýn, kostel sv. Barbory z roku 2002. U rozcestí Hasce měníme značení, přecházíme na červenou tur. značku až k rozcestníku Pokojná. Odtud pokračujeme po modré t.z. přes Polom – Zaniklá ves, Klepáčov až k ČKD Blansko, k soutoku Punkvy se Svitavou. Zde změna značení na zelenou t.z. Ta nás dovede na vlakové nádraží Blansko.

Zajímavosti na trase:

Pokud poteče voda z rybníku Dymák, zažijeme a uvidíme Rudické propadání, kdy mizí Jedovnický potok v útrobách země. Větrný mlýn v Rudici a novější kostel. Barevné a příjemné lesy.

Co sebou:

Dobré obutí do terénu, vhodné oblečení podle konkrétního počasí. Dostatek tekutin a potravin, jak jste kdo zvyklí.

Délka trasy:

12 km