KRNOVSKO 12.4.2014

17.03.2014 19:59

pořádá dne 12.4.2014 autobusový zájezd

KRNOVSKO

Odjezd z autobusového nádraží ve Svitavách v 6:00 hod.

Předpokládaný návrat do Svitav do 21:00 hod.

Cena zájezdu:  členové KČT  250 Kč

ostatní            300 Kč

PROGRAM :

Přesun autobusem ze Svitav do oblasti Krnovska. Za Městem Albrechtice procházka v délce 1,5 km na rozhlednu Hraniční vrch (527 m.n.m.), která vznikla spojením dvou již nepoužívaných telekomunikačních věží. Věže byly přestavěny na unikátní dvojrozhlednu, která je nyní návštěvníkům volně přístupná.

Dále je naplánována pro zájemce návštěva společnosti RIEGER – KLOSS VARHANY s.r.o., která patří mezi největší a nejstarší světové výrobce píšťalových varhan. Disponuje největší výrobní halou na varhany na světě. Cena prohlídky s průvodcem 50 Kč (není zahrnuto v ceně zájezdu).

Po prohlídce si účastníci zájezdu mohou vybrat dle svých možností jednu z nabízených tras:

1. z obce Úvalno do Krnova: 9 km (nastoupáno 310 m)
  2. z Krnova na Cvilín a zpět do Krnova: 4,5 km (nastoupáno 130 m)

Zajímavosti na trase:

- rozhledna Hanse Kudlicha - postavena na počest Hanse Kudlicha (úvalenský rodák a nejmladší poslanec vídeňského sněmu, který se zasloužil v roce 1948 o zrušení roboty). Krásný rozhled se naskytne po výšlapu 103 schodů na ochoz vysoký 18 metrů. V roce 1917 bylo na počest Kudlicha vybudováno jeho mauzoleum s urnou a k rozhledně přistavěno venkovní nástupní schodiště.

- zřícenina hradu Cvilín (Šelenburk)

- barokní kostel sv. Kříže a Panny Marie Sedmibolestné s křížovou cestou

- rozhledna Cvilín - vysoká 29 metrů, 144 schodů. Z vyhlídkové plošiny uvidíte Beskydy, Jeseníky, zříceninu hradu Cvilín, Krnov či barokní kostel sv. Kříže a Panny Marie Sedmibolestné.

Na závěr dne volný program - prohlídka památek Krnova:

- zámek, kostel sv. Martina, evangelický kostel, Švédská zeď, Minoritský klášter, kostel Narození Panny Marie, synagoga, koncertní síň sv. Ducha...

Vedoucí zájezdu: Kristýna Kunická

( 607 790 705