Kralický Sněžník

Návrat :  Svitavy do 19 h

Cena výletu :   200 Kč,  nečlen 250 Kč

Program výletu:

Ze Svitav autobusem  dojedeme přes Hanušovice a Staré Město pod Sněžníkem do obce Stříbrnice. K výletu využijeme značené turistické cesty ve východní části Králického Sněžníku. Připraveny jsou 2 varianty:

1. výstup na vrchol Králického Sněžníku (1423m n.m.) s návratem do Stříbrnice - převýšení asi 800 m, délka 14 km
  2. kratší trasa k turistické chatě  Návrší (890m n.m)a k  rozhledně na Štvanici (866m n. m.) a zpět do Stříbrnice - méně náročná na převýšení asi 350 m, délka 12km

A) Delší trasa 14 km :  Stříbrnice,kostel - Pod kapličkou - Hraniční hora,sedlo - po žluté asi100m - Gleboka Jama po zelené TZ na vrchol Králického Sněžníku – Pramen Moravy - Franciska - chata HS – Stříbrnická,sedlo - Pod Ludmilou, vyhlídka - Nad Adeliným pramenem - Návrší, tur.chata – Pod Návrším, sjezdovka – Stříbrnice, kostel.

B) Kratší trasa 12 km:  Stříbrnice,kostel - Pod kapličkou - Hraniční hora,sedlo – Nad Adeliným pramenem – Návrší, tur.chata - Pod Návrším, sjezdovka – Strakovy školky- Štvanice,sedlo – Štvanice u rozhledny – rozhledna na Štvanici zvaná Stříbrná Twiggy - U tří cest - Stříbrnice, kostel

Možnost občerstvení: Horská chata Návrší

Stříbrnice - restaurace Štvanice

Vybavení na pěší túru :  Pevná obuv, pláštěnka, svačina, dostatek pití, klobouk, kšiltovka nebo šátek proti slunci, trekové hole.

Přihlášky  a platby budou přijímat na posezení ve Fabrice dne 11.5.2023.

Těší se na vás vedoucí výletu Eva Fečková

Zájemci se mohou na výlet přihlásit i  telefonicky nebo e-mailem

mobil: 605 585 303   po 16.hodině       e-mail: feckovaeva@centrum.cz

Zdrávi došli !