Vítejte na našem webu

KČT ve Svitavách vám představuje svoji činnost v současnosti, aktuální události, ale také se můžete podívat na něco z historie svitavské turistiky.

V rubrice O NÁS se o historii dočtete. Ale také je tam umístěna fotogalerie, která představuje KRONIKU vedenou od roku 1976 do roku 1983. Podívejte se. Stojí to za to.

Naše akce

22.01.2009 18:20

Rok 2009

Vítejte roce 2009. Zde, v těchto místech najdete vždy aktuální informace a tom, co se právě připravuje. Všechny plány jsou na samostatných stránkách, které najde v menu ( vlevo na této stránce)

14.12.2008 18:52

Rozloučení s rokem 2008

Rozloučení s rokem 2008 Jednodenní výlet do Borové dne 31. prosince 2008 a pěší turistika v okolí obce. Odjezd vlakem v 8.15 a návrat do Svitav v 16.08

06.12.2008 18:17

Posezení ve Fabrice - letos naposled

Ve čtvrtek 11. prosince v 15.30 hod. se koná poslední letošní posezení ve Fabrice. Bude se schvalovat plán na příští rok. Přijďte !!!

16.11.2008 17:54

Byli jsme na Tajném výletě.

Sešlo se nás 22, z toho 4 děti. Třeba z nich budou taky turisté. Jízdenky jsme kupovali do Borové. Každý účastník dostal list papíru a na něm napsáno kam jedeme, popis trasy, odjezdy vlaků a hlavně několik informací o obci Široký Důl nedaleko Poličky. Počasí nám celkem přálo. Nepršelo. Došli jsme...

10.11.2008 11:02

MIKULÁŠSKÉ SETKÁNÍ

Ve čtvrtek dne 4. prosince 2008 jsou všichni členové KČT srdečně zvaní na přátelské MIKULÁŠSKÉ SETKÁNÍ Sejdeme se v 17. hod. v Nadaci j. Plívy. Občerstvení z vlastních zdrojů ( co kdo přinese )

Co všechno připravujeme

Autokarové zájezdy

Autokarové zájezdy připravujeme vždy tak, aby se jich mohli zúčastnit všichni: zdatní turisté: trasy kolem 20 km středně zdatní: trasy kolem 10 km i ti, kterým to moc nechodí: krátké vycházky a přejezdy autobusem Na zájezdy zveme členy KČT a volná místa nabízíme veřejnosti.

Sobotní výšlapy

Každou sobotu ať prší, mrzne nebo svítí slunce se vydáváme na krátké nebo delší vycházky či výlety. Někdy jdeme jen v okolí města, jindy jedeme vlakem nebo autobusem do blízkého okolí nebo do vzdálenějších zajímavých míst. Kdo přijde ten s námi jede nebo jen jde.

Cykloturistické výlety

Výlety na celý den v délce asi 60 km. Jsou určeny pro turisty a ne vrcholové sportovce. I těch se můžete zůčastnit.

Pobyty na víkend

Do zajímavých míst s turistickými vycházkami či delšími trasami

Další akce

jako je Memoriál svitavských turistů, Tajný výlet a pod.